• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • nov
    12
    2017

    Studie naar stofwisseling melkzuurbacterie

    Ana Solopova onderzocht het suikermetabolisme van de melkzuurbacterie Lactococcus lactis, waarbi ze zich richtte op de regulering en de evolutie ervan. Dat deed zij op het niveau van de individuele cel. Haar hoofddoel was om de rol van populatieheterogeniteit tijdens verschillende veranderen van de voeding te beoordelen. Solopova ontdekte dat een complex systeem van specifieke en globale reguleringsfactoren het gedrag van een enkele cel in de populatie bepaalt en dat de populatie cellen uit veel metabolische fenotypen bestaat. Een evolutionair model dat zij gebruikte suggereert dat de waargenomen fenotypische heterogeniteit een voorbeeld kan zijn van een bet-hedging (risicospreiding) strategie die een evolutionair voordeel kan opleveren. Verder richtte Solopova zich ook op enkele onopgeloste intrigerende fenomenen in L. lactis, zoals de groei van lactose-/cellobiose- of galactose-negatieve stammen op respectievelijk lactose, cellobiose of galactose. Al deze gebeurtenissen zijn al eerder waargenomen, maar nog nooit toegeschreven aan specifieke metabolische systemen. Verschillende activatiemechanismen bleken vereist te zijn om de genclusters die nodig zijn om plantsuikers te kunnen gebruiken weer in gebruik te stellen. Zo konden cellen nieuwe functies konden verwerven om aan stressvolle situaties te ontsnappen. Om de adaptieve capaciteit van een nieuwe stam met opnieuw geactiveerde vermogen om lactose als voedingsbron te gebruiken te onderzoeken, is deze voortdurend in een chemisch gedefinieerd medium met lactose gekweekt. Alhoewel a priori veranderingen in suikeropname- en metabole systemen voor de hand liggen, hebben wij ontdekt dat de geëvolueerde stammen hun stikstofmetabolisme aangepast hebben. Het promotieonderzoek van Ana Solopova vond plaats bij de afdeling Moleculaire Genetica van het Groningen Biomolecular Sciences and Biotechnology Institute (GBB), met financiering van technologiestichting STW (nu NWO).

    Bron: RUG

    exed-admin (322) (0)
    Categorieën
    • Nieuws
    • Wetenschappelijk nieuws

    Over de schrijver

    exed-admin
← Onderzoek naar de veranderingen in het CHD7 gen bij het CHARGE syndroom
Veel mensen weten niet waar welk orgaan zit →
Zoek op symptoom of ziekte
Wetenschappelijk nieuws
Studie naar stofwisseling melkzuurbacterie
12 november 2017
Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Media Group BV
(uitgever, vormgever en bouwer)
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 50
  • https://mixcom.nl