• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • aug
    25
    2002

    Verzekeraars willen zelf goedkope medicijnen maken

    Enkele Nederlandse zorgverzekeraars willen zelf medicijnen gaan fabriceren. De verzekeraars willen de middelen tegen veel lagere prijzen verkopen dan waarvoor ze nu over de toonbank gaan.

    De meeste medicijnen mogen niet worden nagemaakt, omdat er een patent op rust. Deze patenten hebben echter een beperkte lopptijd. Van twee veelgebruikte medicijnen, Losec en Zocor, verloopt het patent zeer binnenkort. Losec is een maagzuurremmer, Zocor een cholesterolverlagend middel.

    Het overkoepelend orgaan van Nederlandse zorgverzekeraars, Zorgverzekeraars Nederland (ZN), wil deze middelen nu zelf op de markt brengen. De vraag is nog of de verzekeraars hiervoor gaan samenwerken met bestaande fabrikanten, of dat ze zelf een fabriek openen.

    Uiteindelijk willen de verzekeraars nog meer doen om medicijnen goedkoper te maken. Zo willen zij op den duur ook eigen apotheken gaan openen.

    Lees meer over Losec en Zocor.

    [26 augustus 2002]

    Bron: EXED®

    exed-admin (735) (0)
    Categorieën
    • Dagnieuws
    • Nieuws

    Over de schrijver

    exed-admin
← Potentiepillen stimuleren het geheugen
Vergoeding asbestslachtoffers →
Zoek op symptoom of ziekte
Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

Dagnieuws
Verzekeraars willen zelf goedkope medicijnen maken
25 augustus 2002
Wetenschappelijk nieuws
Psychofarmaca
27 september 2016
Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Publish
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 70
  • info@mixcom.nl
  • https://mixcom.nl