• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • mrt
    20
    2012

    UMC Utrecht organiseert publieksdag kindermishandeling

    Kindermishandeling kan overal voorkomen: in het gezin waarin het kind opgroeit, maar ook op school en in de buurt waar het woont. Niet alleen rare blauwe plekken, maar ook vernedering, verwaarlozing en seksueel misbruik zijn vormen van mishandeling. Veel slachtoffers krijgen nooit hulp omdat niemand aan de bel trekt. Kindermishandeling komt naar schatting ruim 100.000 keer per jaar voor. Dat betekent dat in iedere schoolklas gemiddeld één kind zit dat mishandeld wordt. Het kan dus heel dichtbij komen. Hadassah de Boer opent de publieksdag met een interview met jongeren die over hun ervaring met het thema kindermishandeling zullen vertellen. Op de dag wordt verder verteld over risicofactoren voor kindermishandeling en mogelijke signalen van kindermishandeling bij een kind: hoe weet u of uw vermoeden van mishandeling klopt? Wat moet u doen als u vermoedt dat uw buurjongetje of een kind in de klas van uw dochter wordt mishandeld? En bij wie kunt u terecht voor meer informatie of voor een melding? De publieksdag wordt afgesloten met een eenakter van Trainersgroep Wilde Kastanje over de zogenoemde intergenerationele kindermishandeling. Wat moet u doen als u zelf kindermishandeling hebt meegemaakt en bang bent dat u uw kind ook zoiets zou aandoen? Ook worden jonge en aanstaande ouders gewaarschuwd tegen het gevaar van het schudden van de baby. Dat kan onherstelbare gevolgen hebben voor het kind, tot overlijden aan toe. Deze dag is voor iedereen die meer wil weten over kindermishandeling. In het bijzonder zijn (aanstaande) ouders welkom om met professionals en elkaar kennis te delen over kindermishandeling. Ook voor mensen die werken met kinderen in zorg, onderwijs en kinderdagverblijven is het programma interessant. Het UMC Utrecht organiseert deze dag omdat het veel expertise heeft over kindermishandeling.

    exed-admin (510) (0)
    Categorieën
    • Nieuws
    • Wetenschappelijk nieuws

    Over de schrijver

    exed-admin
← Kinderen en astmamedicatie : Kennis en attituden van ouders
EU: informatie op fruitsappen beter en duidelijker →
Zoek op symptoom of ziekte
Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

Wetenschappelijk nieuws
UMC Utrecht organiseert publieksdag kindermishandeling
20 maart 2012
Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Publish
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 70
  • info@mixcom.nl
  • https://mixcom.nl