• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • jun
    26
    2003

    Oorzaak ontdekt van manische depressiviteit

    Manische depressiviteit is een psychische aandoening waarbij aaneengesloten perioden van sterk tot ziekelijk verhoogde activiteit én depressiviteit worden afgewisseld door gezonde perioden. Over de oorzaak van manisch-depressieve stoornissen tastte men tot voor kort in het duister. Aangenomen werd wel dat genetische factoren waarschijnlijk een grote rol spelen

    Dit is nu bevestigd door een Amerikaans onderzoek waarin is komen vast te staan dat de aandoening wordt veroorzaakt door een fout in een bepaald gen: GRK3. Dit gen zorgt ervoor dat de chemische stoffen in de hersenen die stemmingswisselingen veroorzaken, aan banden worden gelegd. De fout in GRK3 is er de oorzaak van dat dit niet goed gebeurt. Nu de oorzaak bekend, kan gewerkt worden aan meer gerichte therapieën.

    Manische depressiviteit treedt voor het eerst op tussen het twintigste en dertigste levensjaar en komt even vaak voor bij mannen als bij vrouwen.

    [27 juni 2003]

    Bron: EXED®

    exed-admin (1057) (0)
    Categorieën
    • Dagnieuws
    • Nieuws

    Over de schrijver

    exed-admin
← Besmetting door tatoeage
SARS definitief bedwongen →
Zoek op symptoom of ziekte
Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

Dagnieuws
Oorzaak ontdekt van manische depressiviteit
26 juni 2003
Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Publish
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 70
  • info@mixcom.nl
  • https://mixcom.nl