• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • jan
    19
    2009

    Nieuw reinigingsproduct voor gebitsprothesen

    Een frisse, schone gebitsprothese vraagt om goede dagelijkse reiniging. Zeven op de tien mensen in de Benelux geeft aan de prothese daarom te poetsen met een tandenborstel en tandpasta.

    Gewone tandpasta bevat echter een ‘schuurmiddel’ dat krassen kan veroorzaken op het relatief zachte prothesemateriaal. Bacteriën krijgen daardoor niet minder, maar juist meer kans om zich te hechten. Net als natuurlijke tanden en kiezen, heeft een gebitsprothese te maken met tandplak, tandsteen en verkleuring. Als tandplak niet wordt verwijderd, kan tandsteen ontstaan. Bovendien kunnen de bacteriën op den duur irritatie veroorzaken aan het tandvlees en in de mondholte. Mogelijke gevolgen zijn een onfrisse adem en ontstekingen. Dagelijkse verzorging van de prothese is dus belangrijk. De reiniging van een gebitsprothese vraagt om een iets andere aanpak dan de reiniging van natuurlijke tanden en kiezen. Veel mensen poetsen de prothese met een gewone tandpasta. Die bevat echter schurende ingrediënten. Het glazuur van natuurlijke tanden en kiezen is daartegen bestand, maar de kunststof waarvan een prothese is gemaakt niet. Dat is ongeveer zeventien maal zachter dan het natuurlijke gebit. Poetsen met een gewone tandpasta veroorzaakt dan ook minuscule krasjes op de prothese. Daardoor wordt het oppervlak van de gebitsprothese ruw, en kunnen bacteriën zich gemakkelijker hechten. Bovendien verliest de prothese door de beschadigingen zijn glans. Dat de oppervlakteruwheid toeneemt bij gebruik van gewone tandpasta, wordt door wetenschappelijk onderzoek bevestigd. In 2007 liet het gezaghebbende Duitse onderzoeksinstituut Fraunhofer IWM een robot langdurig een gebitsprothese poetsen. De simulatieproef kwam overeen met een draagtijd van de prothese van circa twee jaar. Na afloop waren onder de microscoop duidelijk talloze krasjes zichtbaar. Lees verder op www.corega.nl.

    Bron: EXED®

    exed-admin (701) (0)
    Categories:
    • Dagnieuws
    • Nieuws

    About author

    exed-admin
← Cholesterol
Mannen, vrouwen en goede voornemens →
Zoek op symptoom of ziekte
Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

Dagnieuws
Nieuw reinigingsproduct voor gebitsprothesen
19 januari 2009
Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Publish
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 70
  • info@mixcom.nl
  • https://mixcom.nl