In 1998 werd de kliniek gesloten door de toenmalige minister van Volksgezondheid, Els Borst. Dit kon op grond van een wet (Wet Bijzondere Medische Verrichtingen) die geslachtsbepaling vooraf verbiedt. Ook in België bestond een dergelijke wet zodat de Genderkliniek definitief verleden tijd leek.
Directeur B. van Delen dacht hier heel anders over en heeft in de afgelopen drie jaar grondig onderzoek gepleegd en een gat in de wet gevonden waardoor de kliniek de deuren weer kan openen. In zijn nieuwe plannen gebeurt het scheiden van de zaadcellen niet meer in Nederland, maar in de Verenigde Staten. Van Delen had afgelopen zaterdagavond de Evangelische Omroep (!) uitgekozen om het nieuws wereldkundig te maken.
Inmiddels zijn er weer de nodige, vaak zeer heftige reacties op de heropening te horen. De nieuwe staatssecretaris van Volksgezondheid heeft al laten weten opnieuw de strijd aan te gaan. Volgens haar is het vooraf bepalen van het geslacht nog steeds verboden.
Zie ook:
baby.pagina.nl