• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • nov
    27
    2002

    Het bewijs: Schiphol slecht voor de nachtrust

    Mensen die in de buurt van Schiphol wonen klagen al jaren over de geluidsoverlast. Dat klinkt logisch, maar het was nog nooit echt aangetoond dat er daadwerkelijk nadelige gevolgen zijn.

    Dat bewijs is er nu. Gisteren is door TNO het betreffende onderzoek gepresenteerd. De onderzoekers hebben gedurende elf nachten, 418 (representatieve) omwonenden in hun slaap geobserveerd. Wanneer de percentages worden losgelaten op de twee miljoen mensen die in een straal van 25 kilometer rond Schiphol wonen, krijgen we volgende cijfers.

    70.000 Mensen slapen zeer onrustig als gevolg van het vliegtuiglawaai. Het aantal mensen dat een meer dan gemiddeld aantal gezondheidsklachten heeft is 110.000. Bijna 40.000 mensen gebruiken slaapmiddelen die ze anders niet zouden gebruiken.

    Ook het verhaal dat mensen die heel dichtbij de luchthaven wonen, eraan gewend zijn, gaat niet op: bij hen traden dezelfde verschijnselen op.

    exed-admin (690) (0)
    Categorieën
    • Dagnieuws
    • Nieuws

    Over de schrijver

    exed-admin
← Hondsdolheid in Engeland
Toename geslachtsziekten →
Zoek op symptoom of ziekte
Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

Dagnieuws
Het bewijs: Schiphol slecht voor de nachtrust
27 november 2002
Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Publish
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 70
  • info@mixcom.nl
  • https://mixcom.nl