• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • mei
    10
    2001

    Goede ziekenhuizen wordengekort op budget

    Ziekenhuizen die vorig jaar de wachtlijsten kort wisten te houden, moeten dit jaar gaan bezuinigen. Deze vreemde situatie wordt veroorzaakt door het financieringsbeleid van de overheid.

    De overheid stelde de afgelopen jaren extra miljoenen beschikbaar om de wachtlijsten te verkorten. Deze miljoenen werden zo verdeeld, dat ziekenhuizen met lange wachtlijsten het meeste geld kregen. Hoewel dit beleid op zich logisch is, zijn de gevolgen ervan minder voor de hand liggend. Ziekenhuizen die door goed management de wachtlijsten kort wisten te houden, worden daar nu voor ‘gestraft’ door een korting op het budget.

    De ziekenhuizen die vorig jaar nog het beste scoorden, zullen nu met ernstige problemen te kampen krijgen. Waarschijnlijk zullen de wachtlijsten daar het komende jaar weer flink aangroeien.

    De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) heeft geen goed woord over voor de situatie. Ook het ministerie van Volksgezondheid is er niet blij mee. Een woordvoerder zei: “Dit mag nooit de bedoeling zijn. Als dit nu toch gebeurt, dan moeten we daar nog eens naar kijken.”

    (Bron: AD)

    exed-admin (522) (0)
    Categorieën
    • Dagnieuws
    • Nieuws

    Over de schrijver

    exed-admin
← Minister Borst positief overakkoord huisartsen
Tandartstoerisme naarDuitsland in opkomst →
Zoek op symptoom of ziekte
Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

Dagnieuws
Goede ziekenhuizen wordengekort op budget
10 mei 2001
Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Publish
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 70
  • info@mixcom.nl
  • https://mixcom.nl