Het behoort tot de top 10 van goede voornemens. Ook komend jaar is de verwachting dat circa een miljoen mensen er weer voor gaat. Maar wat betekent dat nu, en wat zijn de gevolgen? Uit onderzoek blijkt dat er veel misvattingen bestaan over het stoppen met roken. Dit weerhoudt een groot aantal mensen er steeds weer van de stap te wagen. De producent van Niquitin, een nicotinevervangend hulpmiddel bij het stoppen met roken, zet de feiten en fabels op een rij. Zo kan iedere roker een weloverwogen keuze maken over stoppen met roken en over de manier waarop. De tweede drie fabels (zie voor de eerste drie het nieuws van 20 december 2005):
– Fabel 4: `As je stopt, kun je het beste `cold turkey` stoppen.
(Feit: Onderzoek heeft aangetoond dat investeren in methoden om te stoppen met roken zeer waardevol is. Stoppen met roken met nicotinevervangers verdubbelt de kans op succesvol stoppen.)
– Fabel 5: `Met nicotinevervangers blijf ik verslaafd.` (Feit: Een rookverslaving heeft twee oorzaken: de nicotine en de gewoonte. Nicotinevervangers zorgen ervoor dat de ex-roker zich eerst kan concentreren op het ontwennen van de gewoonte om vervolgens de nicotineverslaving geleidelijk af te bouwen. Zo hoef je niet twee verslavingen in één klap aan te pakken. Het geeft een rustig en gecontroleerde manier van stoppen met roken.)
– Fabel 6: `Ik ben te verslaafd. Stoppen zal mij nooit lukken.` (Feit: Stoppen met roken is erg lastig. Er zijn verschillende manieren om de kans op succes te vergroten, zoals met behulp van nicotinevervangers. Vraag om advies in uw omgeving of bij Stivoro en betrek vrienden en familie. Doorzettingsvermogen is het belangrijkste. Veel rokers slagen niet bij de eerste poging, maar de aanhouder wint! Iedere stoppoging brengt je een stap dichterbij, blijkt uit onderzoek.)
Bron: EXED®