• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • mrt
    27
    2001

    Eerste Kamer krijgt 30.000brieven over euthanasie

    Door het maatschappelijk debat rond de euthanasiewetgeving heeft de Eerste Kamer al 30.000 brieven ontvangen van voor- en tegenstanders. In de postkamer worden de brieven zorgvuldig gesorteerd en in dozen bewaard, zodat Kamerleden ze eventueel kunnen inzien.

    Op 10 april oordeelt de Eerste Kamer over het wel of niet aannemen van het omstreden wetsvoorstel. Verschillende organisaties sporen hun leden aan om de Kamerleden een persoonlijke brief te schrijven, waarin zij hun standpunt uiteenzetten. Hiermee hopen zij de uitkomst van het debat te kunnen beïnvloeden. Eerst grepen vooral de tegenstanders van de wet massaal naar de pen, maar de laatste tijd komen er ook steeds meer steunbetuigingen van voorstanders binnen. Het is nog niet duidelijk welke groep de overhand heeft.

    Tegenstanders van de euthanasiewetgeving zijn het – vaak uit religieuze beweegredenen – niet eens met de respectloze manier waarop er volgens hen met het leven wordt omgesprongen. Voorstanders vinden echter, dat patiënten bij wie sprake is van ‘uitzichtloos en ondraaglijk lijden’ de kans moeten krijgen om hun leven vroegtijdig te beëindigen.

    (Bron: Metro)

    exed-admin (184) (0)
    Categorieën
    • Dagnieuws
    • Nieuws

    Over de schrijver

    exed-admin
← Therapeut moet meerpresteren met protocol
Borst wil gemeentelijke’zorgplicht’ daklozen →
Zoek op symptoom of ziekte
Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

Dagnieuws
Eerste Kamer krijgt 30.000brieven over euthanasie
27 maart 2001
Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Publish
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 70
  • info@mixcom.nl
  • https://mixcom.nl