• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • sep
    27
    2007

    Eenzaamheid en stress

    Gevoelens van eenzaamheid zijn niet bevorderlijk voor de gezondheid.

    Dat is geen nieuws, maar volgens onderzoekers van de universiteit van Chicago beleven langdurig eenzame mensen chronische stress en stresserende gebeurtenissen anders. Ze voelen zich daardoor vaker hulpeloos en bedreigd. Bij de deelnemers aan het onderzoek, die tussen de vijftig en 68 jaar waren, werd niet zozeer een verschil gevonden met het aantal stressvolle gebeurtenissen, vergeleken met als niet-eenzaam geclassificeerde mensen. De onderzoekers benadrukken dat er een verschil is tussen eenzaamheid en alleen zijn. Gevoelens van eenzaamheid kunnen wel negatieve gevolgen hebben.

    Bron: ConsuMed®

    exed-admin (570) (0)
    Categories:
    • Dagnieuws
    • Nieuws

    About author

    exed-admin
← Fitness voorkomt valpartijen
Verband levercirrose en hersenfunctie →
Zoek op symptoom of ziekte
Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

Dagnieuws
Steun collega belangrijk voor slechthorende
5 december 2010
Schoolles over psychische gezondheid
30 december 2018
Eenzaamheid verhoogt vatbaarheid voor ziekten
3 februari 2013
Wetenschappelijk nieuws
Eenzaamheid verhoog vatbaarheid voor ziekten
14 april 2013
Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Publish
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 70
  • info@mixcom.nl
  • https://mixcom.nl