• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • mei
    04
    2001

    Doden door slechteorganisatie ziekenhuizen

    De slechte organisatie in de Nederlandse ziekenhuizen eist dagelijks 10 tot 20 mensenlevens. Dat meldt het CBO, een instituut dat de kwaliteit van de zorg controleert.

    Ziekenhuizen blijken zich onvoldoende te houden aan de veiligheidsmaatregelen die door het CBO zijn ontwikkeld. In de ziekenhuizen gaat men vaak onzorgvuldig te werk. Zo kan het voorkomen dat totaal verschillende medicijnen er precies hetzelfde uitzien, waardoor verpleegkundigen en artsen snel een fout maken bij het kiezen van een geneesmiddel. Veel situaties die een gevaar opleveren voor de patiënt, kunnen bovendien simpel worden opgelost, als de ziekenhuizen zich meer zouden houden aan de richtlijnen die het CBO opstelt.

    Het CBO baseert zijn conclusies op de resultaten van een Amerikaans onderzoek. Hieruit bleek dat bij 3 procent van de patiënten een medische fout wordt gemaakt. 10 procent van deze patiënten overlijdt als gevolg van deze fout. Het laatste Nederlandse onderzoek sprak van 4000 tot 8000 doden per jaar. Met de resultaten van dat onderzoek hebben de ziekenhuizen volgens het CBO bijna niets gedaan.

    (Bron: ZorgKrant)

    exed-admin (284) (0)
    Categorieën
    • Dagnieuws
    • Nieuws

    Over de schrijver

    exed-admin
← Dieseldeeltjes kunnenleiden tot allergie
Steeds minder nieuwehuisartsen in Amsterdam →
Zoek op symptoom of ziekte
Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

Dagnieuws
Doden door slechteorganisatie ziekenhuizen
4 mei 2001
Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Publish
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 70
  • info@mixcom.nl
  • https://mixcom.nl