• Home
  • Nieuws
    • Dagnieuws
    • Wetenschappelijk nieuws
  • Wat heb ik?
    • Overzicht van ziektebeelden
    • Medisch nieuws
    • Leefstijl en gezondheid
      • Voeding
      • Bewegen
      • BMI Meter
      • Slaap
      • Vrije tijd en werk
      • Huis
      • Relatie en kinderen
      • Alcohol
      • Stress
      • Seks en soa’s
      • Eetstoornissen
      • Roken
      • Drugs
  • Symptoomchecks
  • Bijsluiters
    • Medicijnen
      • In het medicijnkastje
      • Medicijnen uit de apotheek
      • Gebruik en bijwerkingen
      • Medicijnen en kinderen
      • Medicijnen op reis
    • Alle bijsluiters op een rij
  • Naar de huisarts
    • Naar de huisarts
    • Checklist
    • Meest gestelde vragen in de huisartsenpraktijk
    • Doorverwijzing naar de specialist
  • Op reis
    • Vaccinaties
    • Checklist voor op reis
    • Medicijnen op reis
  • jan
    29
    2002

    Administratie kost zorgsector 300 miljoen euro te veel

    De administratieve lasten van de zorgsector bedragen de komende jaren circa 1 miljard euro. Dertig procent van die kosten, dus zo’n 300 miljoen euro, kan echter vermeden worden. Dit blijkt uit onderzoek van de commissie-De Beer.

    De commissie was ingesteld door minister Borst. De commissie kwam er achter dat een groot deel van de kosten van de zorgadministratie vermeden kan worden door de regels te vereenvoudigen en te versoepelen.

    Buiten de kostenbesparing heeft een vermindering van de administratieve wirwar ook als positieve bijwerking, dat het werk plezieriger en efficiënter wordt. Als een arts niet voor alles wat hij doet allerlei formulieren hoeft in te vullen, scheelt dat immmers in zijn werkdruk en kan hij bovendien meer tijd aan zijn patiënten besteden.

    De administratieve wirwar is een gevolg van een overdaad aan regeltjes in de zorg. Ook is het volgens de commissie een gevolg van het feit dat de overheid altijd precies wil weten hoeveel geld waaraan wordt uitgegeven, wat met een totaal budget van zo’n 40 miljard euro per jaar een enorme hoeveelheid administratief werk vergt.

    (Bron: ANP)

    exed-admin (757) (0)
    Categorieën
    • Dagnieuws
    • Nieuws

    Over de schrijver

    exed-admin
← Af en toe een borreltje kan dementie voorkomen
Huisarts krijgt speciale auto voor spoedgevallen →
Zoek op symptoom of ziekte
Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

Bijsluiters

cbg-meb-logo

De bijsluiters zijn afkomstig van de Geneesmiddeleninformatiebank van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Het CBG beoordeelt en bewaakt de werkzaamheid, risico's en kwaliteit van geneesmiddelen voor mens en dier. Ook beoordeelt het CBG de veiligheid van nieuwe voedingsmiddelen voor de mens. Het CBG is een zelfstandig bestuursorgaan dat onder de Rijksoverheid valt en onafhankelijk beslist over de toelating en bewaking van geneesmiddelen voor de mens. Zie ook: www.cbg-meb.nl.

App: Diagnosehulp

schermafbeelding-2016-10-19-om-09-18-13De Diagnosehulp bevat interactieve vragenlijsten voor 263 ziektes. Door het invullen van een vragenlijst kunt u controleren of de symptomen van een bepaalde aandoening voor u van toepassing zijn. Per lijst zijn er gemiddeld 10 vragen. De Diagnosehulp is alleen beschikbaar als app voor iPhone en iPad. Download de diagnosehulp. Binnenkort is ook de Android-versie (voor o.a. Samsung) beschikbaar.

Richtlijnen CGR

CGR Logo

De informatie op deze website voldoet aan de nieuwe richtlijnen van het CGR voor medische informatie op internet. Tevens wordt voldaan aan de Code Publieksreclame (2015) voor geneesmiddelen van de Reclame Code Commissie.

Disclaimer

De informatie die op deze website staat, komt uit 2017.

  • Disclaimer
  • Privacystatement
  • Sponsoren
Contactgegevens
MixCom Publish
  • Branderweg 5A, 8042 PD Zwolle
  • 038 303 10 70
  • info@mixcom.nl
  • https://mixcom.nl